Volby

             Na začátku každého školního roku se konají volby dětského ředitele. Volby probíhají až po adaptačním pobytu nazvaném Motýl, kde se všechny děti navzájem lépe poznají. Možnost kandidovat ve volbách mají všichni žáci z 4. a 5. ročníku, kteří se přihlásili do kroužku Rada. Voliči se stávají všichni žáci 1. až 5. ročníku, včetně kandidátů.

Průběh voleb je důstojný. Každý z kandidátů si vylosuje číslo, pod kterým bude vystupovat. Přednese krátký proslov o sobě a o tom, co by pro školu a spolužáky chtěl udělat nebo jakou má o svém působení v roli dětského ředitele představu. Poté nastává chvíle pro voliče - každý žák školy vhodí, dle svého rozhodnutí, lístek s číslem jednoho z kandidátů do „urny". Jelikož jsou to volby tajné, děje se tak jednotlivě a za plentou. Nejsou opomenuty ani státní symboly (státní vlajka, znak a hymna) a symboly školy (vlajka, znak a hymna školy). Počet hlasů pak sečtou učitelé, kterí se na výsledcích voleb nijak nepodílejí. Dětským ředitelem je jmenován žák s největším počtem hlasů a žák na druhém místě  se stává jeho zástupcem. 

           Funkční období dětského ředitele a dětské rady trvá jeden školní rok. Poté se volby opakují a dětský ředitel může být zvolen znovu, pokud je stále žákem školy, kandiduje a získá opět nejvíce hlasů. Letošní dětskou ředitelkou se stal Tobiáš Valehrach a jeho zástupkyní Marcela Fodorová.

http://www.zsreznovice.org/co-bylo/volby-detskeho-reditele/

 

 

 

 

 

Naši kandidáti - volby začínajíKandidáti si losují své číslovoličiRozhodnout je těžkéDětský ředitel a jeho zástupkyně jsou zvoleni
2018 © Základní škola Řeznovice | mapa stránek | powered by iPublisher