Rada

Kroužek Rada navštěvují děti 3., 4. a 5. ročníku. V kroužku pracují také všechny děti, které kandidovaly do voleb na dětského ředitele.

Co účast v kroužku dětem dává? Děti se učí společně domlouvat a řešit problémy. Berou na sebe velkou zodpovědnost, když s pomocí dospělých samy vedou obchůdek, kde prodávají zdravé sladkosti. Nebo když nakupují za školní peníze dárky na Vánoce pro školu. To nejdřív musí zjistit, co si děti ve škole přejí a jaké hry a hračky v družině nebo ve třídách chybí.

Předloni děti z Rady společně s paní Danou Křivánkovou z Lipky, brněnského střediska pro environmentální výchovu navrhovaly, jak bychom mohli obohatit naši zahradu, abychom k nám přilákali nové druhy zvířat. Na tuto činnost navazuje projekt úprava přírodní zahrady, v jehož rámci jsme za velké pomoci rodičů zatím vybudovali jezírko a ještě nás další práce čekají. 

Děti samy navrhují, kam jet na školní výlet. Obvykle dávají nám ostatním na výběr z několika možností, o kterých samy zjišťují informace a prezentují je před ostatními. Společným hlasováním pak vybereme jeden  z návrhů a Rada nám vše potřebné zařídí. V červnu 2013 takto Rada zajistila výlet pro žáky 3., 4. a 5. ročníku do Prahy. 

Rada má na starosti péči o školní zvířátko - morče Amíka. Úkolem Rady není přímá péče, ale zajistit rozpis služeb a dohlédnout, aby služba plnila svůj úkol.

Dalším úkolem je zajištění sběru papíru, který probíhá dvakrát ročně. To znamená vytisknout a roznést po Řeznovicích a Hrubšicích lístečky s oznámením o sběru.

Dále Rada a především dětská ředitelka se svou zástupkyní vítá a provází po škole návštěvy společně s paní ředitelkou školy.

A když někdo dělá práci pro ostatní, když  ochotně ukrojí ze svého volna a svůj čas věnuje škole, sluší se, aby byl oceněn. Odměnou je pro děti z Rady výlet, který proběhne vždy v závěru školního roku. Vloni jsme byli v Praze, děti z Rady měly o jeden den delší školní výlet než ostatní žáci. V minulých letech jsme byli v Uherském Hradišti a v Moravském krasu.

Kroužek se schází jedenkrát týdně v pondělí po vyučování, ale úkoly občas děti plní i ve svém volném čase. V roce 2013 / 2014 v Radě pracuje 8 dětí.

 

 

 

 

 

Rada
2017 © Základní škola Řeznovice | mapa stránek | powered by iPublisher