KERAMICKÁ DÍLNA

Keramická dílna vznikla při ZŠ zrekonstruováním bývalého suterénního prostoru.

Má samostatný vchod a k vybavení patří i hrnčířský kruh a keramická pec.

Využívají ji děti z MŠ a ZŠ v keramickém kroužku, žáci během školního roku, absolventi naší školy a dospěláci ve „Výtvarných dílnách“.   Těm všem práce s hlínou otevírá nové možnosti vlastní představivosti a probouzí přirozenou chuť hrát si, něco tvořit,měnit. Přináší stále více potřebné uvolnění a zklidnění. Pod rukama jim vznikají výrobky, které slouží nejen k ozdobě, ale také k užitku a jen tak pro radost sobě , nebo obdarovaným. Pro každého je to určitý způsob seberealizace s konečným hmatatelným výrobkem. Převážně mladší děti se zde učí připravovat si podmínky pro vlastní práci a také po sobě uklidit.

Všichni se zde postupně seznamují s keramickými hlínami, s různými technikami práce a jejich kombinacemi. Výrobky si dotváří také glazurovými barvami, engobami, oxidy. Hlínu, nebo keramické výrobky kombinují i s jinými přírodními materiály. Starší děti a dospělí se zdokonalují při práci na hrnčířském kruhu.

Svoje výrobky děti každoročně prodávají na Vánočním jarmarku a vyprodaný stánek svědčí o jejich kvalitě a umělecké hodnotě. Bližší informace o keramickém kroužku pro děti a „Výtvarných dílnách nejen pro dospělé“ jsou na webových stránkách školy.

 

 

23451
2017 © Základní škola Řeznovice | mapa stránek | powered by iPublisher